رحلت آيت الله العظمی فاضل لنکراني

 

خلاصه ای از زندگی نامه آیت الله العظمی فاضل لنکرانی
ایشان درسال1310 شمسی درشهرقم دیده به جهان گشود. در سن 13سالگی فرگیری دانش اسلامی رادرحوزه علمیه قم آغاز کرد.
ایشان مدت 11سال در درس خارج فقه واصول آیت الله العظمی بروجردی و9 سال در درس حضرت آیت الله الغظمی امام خمینی شرکت نمودند.
ایشان پس از رحلت آیت الله العظمی نجفی مرعشی بنابه درخواست روحانیون ومردم شریف قم وبه تقاضای سرپرستی حرم مطهرحضرت معصومه ،امام جماعت آن مکان مقدس را عهده دار شدند.

و امروز  در سن 76 سالگی به دیدار حق شتافت روحش شاد.
شنبه ۲۶/۳/۸۶
 

و آخرین پیام ایشان:

پيام مرجع عاليقدر حضرت آيت الله العظمي فاضل لنکراني «مدظله العالي»

به مناسبت تخريب مجدد حرمين شريفين عسکريين (عليهما السلام)
بسم الله الرحمن الرحيم


دست کثيف تحجر و استعمار بار ديگر مصيبت بزرگي را رقم زد و مسلمانان و شيعيان را عزادار ساخت. اهانت و تخريب حرمين عسکريين عليهما السلام، که براي دومين بار در فاصله کوتاهي صورت گرفت، حاکي از عمق دشمني مخالفين اسلام است؛ ترديدي نيست که اين عمل با طراحي آمريکا و سائر اشغالگران و با تحريک صهيونيزم بوده است. براي همه آگاهان روشن است که وهابيت، که به اتفاق همه گروههاي مسلمين، از اسلام خارجند و مولود کفر و يهود مي‌باشد، هيچ فلسفه وجودي به جز مخالفت با اسلام و قرآن و ايجاد تفرقه ميان مسلمين ندارد. اين گروه نه تنها به دنبال هدم مظاهر مقدس شيعه، بلکه در صدد از بين بردن همه آثار و مقدسات اسلامي، از جمله مرقد نبي اکرم صلي الله عليه و آله و سلم است؛ و روزي قرآن و کعبه مقدسه را نشانه خواهند رفت. مع الاسف در حادثه قبل، دنياي اسلام واکنش اساسي نشان نداد و اگر دولتهاي اسلامي و علماي گروههاي مختلف از خود عکس العمل جدي نشان مي‌دادند، امروز اين مشرکان خبيث با مظاهر توحيد چنين برخورد نمي‌کردند. بايد همه مسلمانان و شيعيان ضمن حفظ وحدت و آرامش چاره‌اي اساسي براي حذف اين مولود نامشروع يعني وهابيت بنمايند. همه مي‌دانند ائمه طاهرين سلام الله عليهم اجمعين الگوي کامل توحيد در ميان انسانها و بشريتند و احترام به قبور آنان ريسماني است محکم، براي تقرب به حق تبارک و تعالي و از مصاديق روشن «و من يعظم شعائر الله» است. آمريکا روزي عده‌اي جاهل و عالم‌نما را مأمور تکفير شيعه کرد و امروز به وسيله همان گروه دست به تخريب اماکن مقدسه زده است و به دنبال ايجاد جنگهاي داخلي در کشورهاي اسلامي است و اين امري است که هوشياري بيشتري را براي مسلمانان مي‌طلبد. دشمنان اسلام و اهل بيت مطمئن باشند اين حوادث، مسلمانان واقعي را در تعظيم و تکريم نسبت به اهل بيت مصمّم‌تر خواهد ساخت. ما از دولت محترم عراق مجدّانه خواستاريم که براي حفظ عتبات مقدسه اقدامي قاطع داشته باشد و از اين مراکز که قلوب همه مسلمانان به آن توجه دارد، محافظت و مراقبت نمايد. />اين‌جانب اين حادثه دلخراش را به محضر مقدس ولي الله الاعظم امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف تسليت عرض مي‌نمايم، و براي همه عاشقان و دلدادگان اهل‌بيت صبر و اجر از خداوند متعال مسئلت مي‌نمايم./>محمد فاضل لنکراني
23/3/1386
27 جمادي الاول 1428
13 ژوئن 2007

/>

/ 0 نظر / 6 بازدید