نمی خواستم این مطلب رو بنویسم ولی در پی بازدید از وبلاگ 8ordibehesht.persianblog.ir و خواندن مطلب چگونه ازدواج کنیم نوشته مهتاب مجبور شدم:

سال اول وسال آخر یا دانشجو از سیر تا پیاز!

*(توضیح: خواندن این مطلب برای خانم های محترم توصیه نمی شود!)

سال اول پسرها با کیف سامسونت به دانشگاه می ایند ولی سال اخر با خود هیچ چیز نمی اورند! (حتی خودشان را !!)

سال اول همیشه برای نشستن در صندلی های جلو بین دانشجویان رقابت است ولی سال اخر برای نشستن در صندلی های عقب!

در سال اول همه گمشده های خود رو فقط در داخل ورودی خود جستجو کن ولی سال اخر همه گمشده خود رو همه جا جستجو کن الا ورودی خود!

سال اول اکثر دخترها به علت چندش اور بودن، حتی از کنار سرویس های بهداشتی دانشکده هم عبور نمی کنند ولی در سال اخر اکثر وقت خود را جلوی اینه همان سرویس می گذرانند!

در سال اول هر پسری که ازدواج کند بقیه پسرها اون رو تیز و موفق می دانند و به حال او غبطه می خورنند ولی در سال اخر هر پسری که ازدواج کند همه او را احمق و بیچاره می دانند و به حال او گریه می کنند!

در سال اول اگر دختری به پیشنهاد ازدواج پسری جواب رد بدهد بقیه دخترها او را تحسین کرده و قهرمان ملی خود تلقی می کنند ولی در سال اخر اگر پسری پیدا شود که به یه دختر پیشنهاد ازدواج بدهد بقیه دخترها اون رو تحسین کرده و قهرمان ملی خود تلقی می کنند!

سال اول دخترها با چند جزوه و یه کیف کوچک برای مداد و خودکار به دانشگاه می ایند ولی سال اخر با یک کیف بزرگ محتوی آرایشگاه همراه!

در سال اول اگر کسی به کار تحقیقاتی و علمی و یا حتی فرهنگی بپردازد یا در انجمن های دانشگاه فعالیت کند همه اون رو فعال و نمونه می دانند ولی در سال اخر اگر کسی این سوسول بازی ها رو کند اون رو بیکار و الاّف می دانند!

در سال اول همه(مخصوصا  دختر خانم ها) آرزوی نمره بیست را از اساتید دارند ولی در سال اخر همه دانشجویان برای نمره 10 حاضرند به مستخدم دانشگاه هم التماس کنند!

در سال اول همه ضمن خوشحالی از ورود به دانشگاه رویای ادامه تحصیل تا مقطع دکتری و چه بسا بالاتر را در سر می پرورانند ولی در سال اخر همه برای اتمام دوره شان لحظه شماری می کنند!

سال اول همه دانشجویان اساتید خود را افرادی نابغه فعال و نمونه می دانند و انها را به عنوان الگوی خود می دانند ولی در سال اخر همه، بعضی اساتید خود را افراد معمولی ای که یا شانس داشتند و یا پارتی می شناسند!

سال اول دانشجویان دانشگاه را محیطی می دانند که در ان می توانند علم خود رو کامل کنند و به مدارج بالای علمی برسند ولی سال اخر متوجه می شوند همان اندک علمی را که دردوران قبل از دانشگاه آموخته بودند از دست دادن و فقط یه مدرک بی ارزش بدست اوردند!

والسلام

/ 3 نظر / 2 بازدید
مهتاب

قربون آقا ...ميبينم که در جواب پست اينجانب پستی آپ نمودی بس زيبا

مهتاب

وايييييييييييييييييييييييييييی اسم وبلاگ من